HOLISTICKÁ MEDICÍNA

Mnohí ľudia si ešte stále kladú otázku, čo holistická alebo celostná medicína vlastne je.  Napriek tomu, že o tom prednášame a tiež ju praktizujeme vyše 25 rokov, holistická medicína začala byť populárna až teraz.

Podľa nás je naviazaná na tieto archetypy:

Boh je nekonečne jednoduchý a všetkým prenikajúci, a tak všetko so všetkým súvisí, veď čo je hore, je i dolu; čo je vonku – je i vnútri. A takto všetko všetkým preniká, preto spoznaj seba, aby si spoznal Boha.

A kruh sa uzavrel. Týmto bolo povedané vlastne všetko. To znamená ak ťa z ničoho nič bolí v hrdle, popritom treba skontrolovať i tráviaci trakt, konkrétne oblasť apendixu, ale najmä psychiku: čo sa bojíš dať zo seba von? Čo chceš vykričať? No a ak sa týmto spôsobom pozrieme na akýkoľvek problém, ktorý z jedinej časti ovplyvňuje negatívnym spôsobom celok – nájdeme riešenie, ktoré opäť kladne zapôsobí na celok, a dá vyšinuté javy do predchádzajúcej rovnováhy. Na to používame rozličné spôsoby: opäť v rámci celku: ozdravenie Ducha, tela i duše a to pomocou ozdravenia tráviaceho traktu – výživou, myslenia – viacerými spôsobmi využívajúcimi napríklad sugesciu, tóny a tiež pohyb, potom vyjadrením svojich blokov – pomocou kreslenia i mandál alebo iných obrazov.

Tým, že sa zbavíte blokov, pochopíte podstatu svojho problému a nastolíte pomocou vhodnej stravy rovnováhu i v tráviacom trakte – teda v celom tele, lebo celé telo je vyživované potravinami, dosiahnete pomerne rýchlu  a účinnú nápravu daného stavu. Holistické postupy na rozdiel od alopatickej medicíny – mávajú trvalý efekt na organizmus, teda vyliečia definitívne, nie iba na istý časový úsek, aby sa problém či ochorenie vrátilo ešte s väčšou intenzitou.

Ak vás zaujíma ako pomôcť sebe aj iným, sme tu pre vás.