Profesori

KTO UČIL A EŠTE UČÍ?

Mgr. LUBI CARIADUS AMSER WALTYSEER, AM.Ar., profesorka archetypológie, starobylých rún a magickej transfigurácie; exorcizmu a obrane proti čiernej mágii. Majsterka hypnózy.

 Je to esencia stará, so skúsenosťami 620 ročnými minimálne, vidí jasne a dopredu i tam, kde sa to nehodí a neočakáva, bez použitia rúk dokáže zmraziť úbožiaka a občas vyzve mŕtveho, aby radšej žil, čo mŕtvy síce neochotne, ale predsa len urobí. Často sa premiestni tam, kde sa dejú veľké veci a ona do nich s radosťou zasahuje. I bez vyzvania, ako každý guardian. Jej zdrojom je Cháron.

Mgr. Gabi CAPREA WALTYSEER, AM.Ar., profesorka archetypálneho tarotu a obrany proti čiernej mágii; exorcistka. Majsterka hypnózy.

Táto esencia je predovšetkým krásna a svojhlavá. Ako guardian je obľúbenou Najvyššieho, rada stojí v opozícii preto, lebo ju to baví a študentom dáva zákerné otázky, na ktoré temer nikdy nevedia čo alebo ako odpovedať. Vždy si robí, čo sa jej zachce a zvyčajne srší nepríjemným humorom, pri ktorom smrteľníkov mrazí v kostiach. Svet ani len netuší, čo všetko dokáže… Jej súčasným zdrojom je Mesiac.

———————————————

ipIvet POLE, M.Ar., profesorka archetypálneho tarotu, exorcistka.

Ide o skromnú, pracovitú esenciu, ochotnú pomôcť i tam, kde sa na pomoc nečaká. Ak by si niekto myslel, že sa s ňou dá vykývať, mýlil by sa. Pani profesorka sa rada pohybuje medzi rúnovými znakmi, divokými kameňmi a nebezpečnými bralami, kde čerpá energiu na to, aby s úsmevom a nadhľadom zvládla nezvládnuteľné. Jej zdrojom je Slnko.

———————————————-

lkĽuboš BARCUD, A.M.Ar., profesor magickej psychológie, psychoanalýzy a psychoterapie;

Je to stará duša, ktorá väčšinou mlčí, ale keď už prehovorí, stojí to zato. Táto esencia dokáže hovoriť bez slov, dokáže prehliadnuť každého a všetko tak, až to šokuje, je svojrázny, neovládateľný a nečitateľný neznámym esenciám, nech by mali o jeho fluidum akýkoľvek záujem. Jeho zdrojom je Jupiter.

—————————————–

tbIng.arch. Tatiana BLACKTHORN, AM.Ar., profesorka koloratívnej mágie;

Táto esencia má dokonalé videnie toho, čo sa chce pred svetom niekam ukryť alebo niečo skomplikovať. Má špeciálny cit na vyjadrenie kresbou toho, čo je významné, dokáže vystihnúť podstatu, vytvorila celú teóriu koloratívnej mágie a rozviedla ju tak, ako nikto na svete. Jej zdrojom je Svetlo.

——————————————

Igung. Gabriela CARBON, A.M.Ar., spoluautorka profesorka magickej filozofie a dejín mágie; exorcistka. Majsterka hypnózy.

Šedá eminencia, ktorú majú niektorí tendenciu podceňovať, ale to ešte nevedia, čoho všetkého vie byť schopná. Samozrejme, že ju nikto „neukecá“, ak si nesplnil povinnosti a nezamyslel sa spôsobom užitočným a zmysluplným pre neho samého. Ak niekto nepochopil, o čom je filozofia, dá mu to brilantne pocítiť s nadhľadom jej vlastným. Jej zdrojom je Miranda.

——————————————–

apAndrea PULMENTI, AM.Ar., profesorka koloratívnej mágie, exorcistka.

Toto je čisto bohémska esencia, ktorá pôsobí milo, nekonfliktne, ústretovo a kto by jej naletel, myslel by si, že ju môže na chlieb natierať namiesto masla. Ona však s nežným úsmevom jej vlastným dotiahne i tie najnáročnejšie veci do úspešného konca napriek okolnostiam, polenám, hádzaným pod jej nôžky a trápnym argumentáciám. Keďže má doma D’Artagnana a tým sa priradila do šľachtického stavu, všetko robí na tejto úrovni. Jej zdrojom je Sírius.

mzMoni RAVELED, M. Ar., profesorka anatómie a výroby magických lektvarov; magickej kantoterapie, hypnózy a exorcizmu.

Esencia sa tu prejavila ako šidlo, malý čert plný neskutočnej energie, s vysokým potenciálom, ktorý dokáže čokoľvek od výmyslu sveta. Je to malé stvorenie, ktoré všetko vidí ako umelecké dielo a podľa tohto pohľadu to ďalej rozvíja. Má neskutočný cit pre krásu a tiež pre spravodlivosť, a i preto sa svet ide o jej priazeň potrhať. Jej zdrojom je Ceres.

———————————————-

asAlexandra DEFIANT, AM.Ar., profesorka herbológie a koloratívnej mágie; exorcistka. Majsterka hypnózy.

Nádherná bytosť, plná elánu a ochoty zdolávať nezdolateľné, dotvárať a povznášať všetko, čo vidí ako narušenú súčasť Univerza. Má skvelý vkus a zmysel pre všetko krásne a toto šíri dookola celou svojou bytosťou. Ovláda nielen tréning Ducha, ale aj tela a nemá problém to prepájať do vyššieho celku. Jej zdrojom je Ariel.

Moni CUSAN, AM.Ar., profesorka archetypológie, programátorka a čiastočná spoluvlastníčka duševného bohatstva AAdeT, programu MERLIN a jedinečného programu archetypálneho tarotu MIEŠAJ.

Bytosť, ktorá sem pricestovala z Centrálneho Vesmíru, aby všetko chápala rýchlosťou blesku a kládla nekonečné množstvo náročných otázok, na ktoré sa nedá len tak jednoducho odpovedať. Dokáže “vidieť”, “byť viditeľná, ale aj neviditeľná”. Jej zdrojom je Alfa Centauri.