Výživa

O výžive sa toho momentálne píše naozaj veľa. Sme priam atakovaní receptami, návodmi, životným štýlom. Kedysi strava slúžila ako liek, ale niekedy sa ňou vykonával aj trest smrti. Pochopiť správne kombinácie nie je ľahké.

Nejdeme podľa čisto jednej teórie, pretože sme v centre Európy, teda nemôže nám na 100% vyhovovať kombinácia ako napríklad tým, ktorí žijú v slnečných krajinách s dvomi ročnými obdobiami.

Stravou sa však dá liečiť, len treba vedieť ako. To, čo zaberá jednému, nemusí zabrať niekomu inému, preto treba vedieť pochopiť kombinácie a nerobiť chyby. Každý človek je jedinečný a zaslúži si špeciálnu pozornosť, preto nemáme makety na stravu. Musíte zistiť, čo pacient má, alebo nemá rád, pretože najhoršie je nútiť niekomu ryby, pretože sú zdravé. Nevyliečia ho, ak sa mu protivia. V našej škole sa naučíte alternatívy, pre rôzne typy ľudí a choroby.

Nesmiem zabudnúť na vitamíny, mnohí si myslia, že telo si ich zoberie zo zeleniny a ovocia. Samozrejme, veď nie je problém zjesť desať citrónov, kilo jabĺk, kilo mrkvy, kilo zemiakov, k tomu aj nejaké to pol kilo červenej šošovice, či zeleného šalátu a tristo gramov orechov…Vitamíny sú potrebné a tiež je dôležité, ktoré vybrať a ako ich nakombinovať.

Ak dokážete správne zostaviť stravu a pomer vitamínov, ste na dobrej ceste, aby ste buď predišli chorobám, alebo aby ste nejakú zastavili, či odstránili úplne.

Budeme sa tešiť ak urobíte niečo pre seba a zavítate na naše prednášky o výžive aj ak nie ste študentom našej školy. To, čo s naučíte u nás – neučia nikde inde.

Mgr.  Gabi WALTYSEER, AM.Ar.

CENA: Pre študentov AAdeT 60,-€ za deň (plus 5,-€ za materiál)

Pre iných záujemcov 65,-€ za deň (plus 7,-€ za materiál)